Völgyi Jani vagyok, békés, egyszerű állampolgár – az Adománytaxi működésével András pajtásomon keresztül ismerkedtem meg, aki önkéntesből avanzsált Adománytaxi hardkór munkatárssá (nagy respekt neki innen is, a mai időkben civil ügyet vinni nem kispiskóta dolog). Valószínűleg úgy vagyok a szervezetek támogatásával, adományozással, mint a legtöbben – alkalmanként utalok egy kis pénzt, megosztok posztokat, lájkolok, néha élelmiszert, ruhát teszek különböző kosárkákba, de nem feltétlenül látom át, hogy ezzel mennyit tudok segíteni, és persze olykor megbúvó lelkiismeretfurdalásom van, hogy azért ennél tehetnék biztos többet is. Ezt segít most feloldani az Adománytaxi Nagykövet projektje, megengedik, hogy 2024. november 26. és december 16. között én legyek az egyik nagykövetük, ennek keretében pedig arra kérem, buzdítom a kedves közeli és távoli ismerősöket, barátokat, családot, hogy ha tehetitek, adományozzatok, ezzel segítve az Adománytaxi munkáját!
Ha elérem a kitűzött célösszeget, úgy a 15 legtöbbet adományozót szeretném meginvitálni egy főzdetúrára a székesfehérvári hübris sörfőzdébe. Most szó szerint jó ügyért ihatsz!
Tehát klikk az Adományozok gombra, tegyél jót, igyál sört!
Az Adománytaxi pedig ennyire menő:
Az Adománytaxi egy 2015-ben életre hívott szervezet, amely a szociális ellátás, a közösségfejlesztés és a társadalmi edukáció elemeit ötvözi. Küldetése, hogy összekösse a főváros kiaknázatlan erőforrásait az ország legelmaradottabb kistelepüléseivel.
Az Adománytaxi a budapesti háztartásokban felgyülemlő, már nem használt, de jó állapotú értékeket köti össze az ország legszegényebb településeivel. Többek között babakocsik, ágyak, konyhai eszközök vagy épp gyerekjátékok kezdtek így már új életet olyan helyeken, ahol valóban nagy szükség volt rájuk. Az Adománytaxihoz beérkező adományok válogatás és rendszerezés után jutnak el a partnertelepülésekhez. A Taxi önkéntesei a közösséget jól ismerő helyi partnerek segítségével rendeznek közösségi piacot a mélyszegénységben élő településeken. Az adományokat minimális összegekért (50-100-200 Ft) vásárolhatják meg a piacra látogatók. Annak, hogy az adományok nem ingyen találnak új gazdára, két fontos oka van: az emberek így nem rászorulóként, hanem vásárlóként tekinthetnek magukra, a piac bevétele pedig minden esetben száz százalékban a közösségnél marad, és saját magukra fordíthatják az összegyűlt pénzt. A bevételt azonban nem elbulizzák, leggyakrabban gyerekprogramokat (kirándulás, Mikulás-ünnepség, tombola, gyerektábor, tanszercsomag, mozizás, állatkertezés) támogatnak belőle, de volt, hogy nyugdíjas-kirándulás megvalósításához járult hozzá ez az összeg, vitamincsomagot vásároltak belőle, vagy épp egy olyan kiskertet létesítettek a pénzből, melyet utána a gyerekek a szüleikkel közösen gondoztak. Sokszor maguk a közösségi piac vásárlói szavazzák meg, hogy mire menjen a pénz.
Itt tudsz meg többet róluk: https://adomanytaxi.hu/